Hodowla Rewolucja

Obóz w Czaplinku 2022

W dniach 22.06.2022 r. – 28.08.2022 r. byliśmy na obozie sportowym z psami w Czaplinku (woj. zachodniopomorskie) organizowanym przez Monikę Niewiadomską – „PROGRES”. Na obozie były Baxi Blue, Brendy oraz Tara. Obóz, jak zwykle, obfitował w wiele ciekawych zajęć i każdy uczestnik mógł wybrać coś dla siebie. Najbardziej urozmaicony czas miała nasza najmłodsza suczka Tara. Uczestniczyliśmy z nią w zajęciach z ogólnego posłuszeństwa, ćwiczeń na piłkach, ćwiczeń w jeziorze (utrzymywanie się na desce surfingowej) , Nosework, które prowadziła Ewa Opulska – „CANIS SPORT”. Także, pod okiem Moniki Niewiadomskiej, rozpoczęliśmy przygodę z agality – oczywiście były to ćwiczenia dostosowane do wieku Tary. Tara jest psem bardzo pojętnym, chętnym do nauki i zdobywania nowych umiejętności. Ćwiczy z ogromnym zaangażowaniem, cały czas wpatrzona jest w przewodnika. Największym sukcesem było zdobycie przez Tarę (5 miesięcy) pierwszego miejsca w zawodach Rally-O!!! (powtórzyła sukces Brendy z 2021 roku). W zawodach tych brało udział 13 psów, a Tara była jedynym szczenięciem. Duma nas rozpierała!!!

Brendy skupiła się na zajęciach z tropienia użytkowego. Szlifowała dotychczas zdobyte umiejętności i zdobywała nowe. Bardzo się cieszę, że Brendy tak polubiła mantrailing. Wcześniejsza kontuzja barku uniemożliwia jej niestety sporty związane ze skakaniem lub nagłymi zmianami kierunku.

Baxi jechała z nami na obóz bez konkretnych planów – towarzyszko. Jednak jej umiejętności i chęć do pracy zostały spożytkowane przez kursanta (oczywiście za nasza zgodą i ogromną
radością Baxi) przygotowującego się do egzaminu na tresera psów.

Atmosfera i integracja na obozie była wspaniała i już myślimy o uczestnictwie w przyszłym roku!!

Tell your doctor if any of these symptoms of original page for more informati.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.