Hodowla Rewolucja

Obóz w Czaplinku 2022

W dniach 22.06.2022 r. – 28.08.2022 r. byliśmy na obozie sportowym z psami w Czaplinku (woj. zachodniopomorskie) organizowanym przez Monikę Niewiadomską – „PROGRES”. Na obozie były Baxi Blue, Brendy oraz Tara. Obóz, jak zwykle, obfitował w wiele ciekawych zajęć i każdy uczestnik mógł wybrać coś dla siebie. Najbardziej urozmaicony czas miała nasza najmłodsza suczka Tara. Uczestniczyliśmy z nią w zajęciach z ogólnego posłuszeństwa, ćwiczeń na piłkach, ćwiczeń w jeziorze (utrzymywanie się na desce surfingowej) , Nosework, które prowadziła Ewa Opulska – „CANIS SPORT”. Także, pod okiem Moniki Niewiadomskiej, rozpoczęliśmy przygodę z agality – oczywiście były to ćwiczenia dostosowane do wieku Tary. Tara jest psem bardzo pojętnym, chętnym do nauki i zdobywania nowych umiejętności. Ćwiczy z ogromnym zaangażowaniem, cały czas wpatrzona jest w przewodnika. Największym sukcesem było zdobycie przez Tarę (5 miesięcy) pierwszego miejsca w zawodach Rally-O!!! (powtórzyła sukces Brendy z 2021 roku). W zawodach tych brało udział 13 psów, a Tara była jedynym szczenięciem. Duma nas rozpierała!!!

Brendy skupiła się na zajęciach z tropienia użytkowego. Szlifowała dotychczas zdobyte umiejętności i zdobywała nowe. Bardzo się cieszę, że Brendy tak polubiła mantrailing. Wcześniejsza kontuzja barku uniemożliwia jej niestety sporty związane ze skakaniem lub nagłymi zmianami kierunku.

Baxi jechała z nami na obóz bez konkretnych planów – towarzyszko. Jednak jej umiejętności i chęć do pracy zostały spożytkowane przez kursanta (oczywiście za nasza zgodą i ogromną
radością Baxi) przygotowującego się do egzaminu na tresera psów.

Atmosfera i integracja na obozie była wspaniała i już myślimy o uczestnictwie w przyszłym roku!!

Tell your doctor if any of these symptoms of original page for more informati.

Dodaj komentarz