Hodowla Rewolucja

Halloweenowe zawody treningowe NOSEWORK


W dniu 29.10.2022 r. odbyły się w szkółce dla psów „boRuta” w Zielonej Górze „Halloweenowe zawody treningowe NOSEWORK”, w których brała udział BRENDY i BAXI BLUE. Sędziowała P. Marta Szajder. Zawody treningowe – oznacza m.in., że nie było wygranych i przegranych
Przebiegi miały formę zawodów treningowych z obowiązywaniem zasad zawartych w regulaminie Polskiej Ligi Nosework. Psy pracowały na zapachach naturalnych w zależności od klasy (0, 1 lub 2): cynamon, pomarańcza i goździk. Poszczególne klasy różnią się stopniem trudności w miejscach usytuowania próbek, różnorodnością zapachów, ilością próbek do znalezienia, a także możliwością wystąpienia zapachów zwodniczych. Nie bez znaczenia jest tez czas znalezienia próbek zapachowych.

Przygotowane były do wyboru cztery kategorie do obwąchania: Pojazdy, Pomieszczenia, Przedmioty oraz Teren.

BAXI startowała w klasie „0” czyli tylko na zapachu cynamon; brała udział w czterech kategoriach.

BRENDY startowała w klasie „1” czyli na zapachu cynamon i skórka pomarańczowa (były też zapachy zwodnicze); brała udział w czterech kategoriach.

BAXI I BRENDY wspaniale poradziły sobie z wyzwaniami stawianymi na zawodach! Bez żadnych problemów bezbłędnie odnalazły, we wszystkich czterech kategoriach, wszystkie próbki – przed upływem dozwolonego czasu!!!

Zabawa była wyśmienita zarówno dla psów jak i ich przewodników!!!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.