Hodowla Rewolucja

Jimmy

Ch.Pol. JIMINY OF JOY Energizer (Jimmy)

Data urodzenia: 03.12.2015 r.

Umaszczenie: czarno-białe

Ojciec: QUENTIN BLACK Energizer (Polska)

Matka: JOY OF JONDA Energizer (Polska)

 

Jimmy przyjechał do nas z hodowli Pana Tomasza Pecolda – Energizer, wywodzi się po obydwojgu rodzicach pracujących przy owcach. Jest psem niezwykle zrównoważonym, a zarazem energicznym, mądrym, posłusznym, chętnym do pracy i jednocześnie pięknym o doskonałej budowie ciała. W stosunku do innych zwierząt nie wykazuje agresji, ale w przypadku zaczepek ze strony innych samców nie pozostaje im dłużny. Nie reaguje w ogóle na strzały z broni myśliwskiej, czy fajerwerki – patrzy wtedy z zaciekawieniem, a także (co nieczęsto zdarza się u tej rasy) jest całkowicie odporny na ruch uliczny. Nie biega za samochodami, motocyklistami, czy rowerzystami. Czujność i chęć pogoni wzbudza w nim jedynie widok owiec.

 

Zdrowie

HD A (tzn. dysplazja stawów biodrowych – wynik A: brak zmian dysplastycznych, stawy biodrowe prawidłowe)
ED 0/0 (tzn. dysplazja stawów łokciowych – wynik 0/0: brak zmian
dysplastycznych, stawy łokciowe prawidłowe)
DNA_CEA N/CEA (nosiciel), (nie stwierdzono choroby: anomalia oczu u Collie)
DNA_TNS N/N (wolny), (nie stwierdzono choroby: Syndrom Uwięźniętych Neutrofilii)
DNA_NCL N/N (wolny), (nie stwierdzono choroby: Neuronalna Ceroidowa Lipofuscynoza)
DNA_MDR1 N/N (wolny), (nie stwierdzono choroby: defekt genu MDR1)
DNA_MH N/N (wolny), (nie stwierdzono choroby: Hipertermia złośliwa)
DNA_IGS N/N (wolny), (nie stwierdzono choroby: Zespół Imerslund-Grasbecka)
DNA_EXON2 N/N (wolny), (nie stwierdzono choroby: Mielopatia degeneracyjna w exonie 2)
DNA_HUU N/N (wolny), (nie stwierdzono choroby: Hyperurikozuria)

 

Świadectwo badania okulistycznego

 

Wystawy

Największym osiągnięciem jest uzyskanie tytułu BOB – Zwycięzca Rasy na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Świebodzicach zorganizowanej przez ZKwP Wałbrzych. Startował w klasie młodzieży, w której uzyskał tytuł Zwycięzca Młodzieży i Najlepszy Junior. Na kolejnej wystawie, tym razem w Lubiniu uzyskał tytuł Zwycięzcy Młodzieży. W roku 2020 udało nam się zakończyć championat i uzyskać tytuł Championa Polski

1 x BOB (Zwycięzca Rasy)

1 X BOS (Zwycięzca Płci Przeciwnej)

2 X Zwycięzca Młodzieży

1 X Najlepszy Junior

2 X Najlepszy Dorosły Pies

3 X CWC (Zwycięzca Płci Przeciwnej)

 

Championat

 

Pasienie – praca z owcami

Pasienie jest ulubionym zajęciem Jima – za każdym razem stara się dać z siebie jak najwięcej. Jest bardzo skupiony nie tylko na owcach, ale również na przewodniku. Praca z nim to sama przyjemność. Staramy się ćwiczyć kiedy tylko możemy. Podczas Jesiennego Pasienia CAT Opole 2019 w Chróścinie Opolskiej zaliczył Test Predyspozycji Pasterskich – NHAT oraz Test Pracy Psów Pasterskich – Styl Angielski – HWT – CS. Jimmy uzyskał w HWT 79,5 pkt/100 pkt otrzymując ocenę bardzo dobrą – oceniali nas Pan Ludwig Horst(Niemcy) oraz Pan Pecold Tomasz(Polska). Dzięki zdanym testom Jimi uzyskał status psa użytkowego oraz otworzyła się przed nami możliwość startu w oficjalnych zawodach pasterskich.

 

Obedience

Jimmy bardzo lubi ćwiczyć i uczyć się nowych komend, niemniej jednak preferuje sesje krótkie. Po kilku minutach jest już nieco znudzony powtarzaniem tych samych elementów. Podstawy ma już opanowane, natomiast nie ma aspiracji nad ich dalszym rozwijaniem – preferuje sporty bardziej dynamiczne 😊.

 

Agility

Mimo, że to dopiero początki, to już widać że uwielbia tą dyscyplinę sportu. W mig uczy się kolejnych sekwencji, nawet tych zawiłych jak dla początkujących i radzi sobie wyśmienicie. Na torze jest bardzo energiczny, ale jednocześnie w pełni skupiony na przewodniku, co nieco utrudnia jego prowadzenie – to głównie przewodnik wymaga treningu szybkości.
W maju 2017r. byliśmy na obozie połączonym z treningami agility. Pod fachowym okiem trenerki Jiminy zrobił duże postępy. My również otrzymaliśmy wiele cennych wskazówek dotyczących pracy przewodnika na torze agility.

 

Frisbee

Jimmy uwielbia wszelkiego rodzaju bieganie za piłkami, aportami czy innymi zabawkami, zarówno na lądzie jak i w wodzie, ale to frisbee jest jego ulubioną zabawą. Gdy tylko widzi lecący talerzyk zamienia się w wyścigówkę. Dając z siebie 200 % próbuje złapać za każdym razem złapać frisbee w locie. Za nami już pierwsze zawody: Latające Psy 6 – Wrocław, Kwalifikacja Mistrzostw Świata USDDN. Jak na debiut całkiem nieźle: 25 pkt. w konkurencji ThrowNGo.

 

Rodowód