Hodowla Rewolucja

Test NHAT – Tara

W dniu 04.12.2022 nasza najmłodsza suczka TRUE TARA (8,5 miesiąca) uczestniczyła w „Mikołajowych testach i egzaminach pracy psów pasterskich” organizowanym przez Borderowo.pl, „Psi wypas” oraz ZKwP Oddział w Warszawie, które odbyły się w miejscowości Krzewina pod Warszawą.

Testy NHAT i zawody HWT CS i TS sędziowała Pani Bożena Czempas – Chowaniec.

TARA przystąpiła do NHAT (test predyspozycji pasterskich), który zaliczyła na ocenę doskonałą!! Testy NHAT składają się zasadniczo z dwóch części: socjalizacyjnej i predyspozycji pasterskich.

  • Ćwiczenia do zaliczenia w części socjalizacyjnej to: kontakt z człowiekiem, kontakt z psami, wrażliwość na hałas, relacje z przewodnikiem, skok przez przeszkodę, zachowanie podczas nieobecności przodownika oraz przywołanie.
  • Druga część testów obejmuje: podejście psa do stada owiec, kontakt psa ze stadem owiec oraz zainteresowanie i inicjatywa przy stadzie owiec.

Bardzo cieszymy się, że testy potwierdziły instynkt pasterski u TARY. Teraz celem naszym jest zdanie egzaminu HWT CS (egzamin pracy dla psów pasterskich w stylu angielskim – wyłącznie dla border collie). Zdany egzamin jest równoznaczny z otrzymaniem certyfikatu psa użytkowego i uprawnia do brania udziału w zawodach pasterskich.

Karta oceny

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.