Hodowla Rewolucja

Tropienie Warszawa

Na początku stycznia 2022 r. mieliśmy okazje uczestniczyć w warsztatach z tropienia użytkowego, które odbyły się w Warszawie , a z organizowane były przez „Respekt Dog – Ośrodek terapii behawioralnej i szkolenia psów” Marty Kuznowicz Wilczyńskiej.
W zajęciach uczestniczyła Brendy, dla której tropienie sprawia ogromną frajdę i „odsłania” jej ukryte dotychczas zdolności 🙂
Na warsztatach miałam okazje poznać metody pracy z pracy z innym typem psów niż mija Brendy, ponieważ zajęcia skierowane były głownie do opiekunów borykających się na co dzień z psami o nadmiernej lękliwości i wrażliwości.
Praca węchowa jest naturalnym psim zajęciem, a osiągniecie celu, jakim jest znalezienie człowieka (czekającego w ukryciu z nagrodą w postaci smakołyków) sprawia psom ogromną satysfakcję i buduje pewność siebie. Tropienie jest dyscypliną, którą można trenować z psem w zasadzie w każdym wieku – począwszy od psich juniorów, a skończywszy na seniorach. Ponadto tropienie wzmacnia relacje miedzy psem, a opiekunem oraz poprawia kondycję psychiczna i fizyczną (nie tylko u psa!!) i daje nieocenioną możliwość kontaktu z naturą.
Atmosfera na warsztatach była wyśmienita, więc mróz i wiatr były prawie niezauważalne!!
Na zamieszczonym zdjęciach widać ścieżkę, która podążał pozorant (kolor niebieski) oraz ścieżkę, którą szła Brendy (kolor czerwony) kierując się zapachem pozostawionym przez pozoranta.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.