Hodowla Rewolucja

Tropienie Warszawa

Na początku stycznia 2022 r. mieliśmy okazje uczestniczyć w warsztatach z tropienia użytkowego, które odbyły się w Warszawie , a z organizowane były przez „Respekt Dog – Ośrodek terapii behawioralnej i szkolenia psów” Marty Kuznowicz Wilczyńskiej.
W zajęciach uczestniczyła Brendy, dla której tropienie sprawia ogromną frajdę i „odsłania” jej ukryte dotychczas zdolności 🙂
Na warsztatach miałam okazje poznać metody pracy z pracy z innym typem psów niż mija Brendy, ponieważ zajęcia skierowane były głownie do opiekunów borykających się na co dzień z psami o nadmiernej lękliwości i wrażliwości.
Praca węchowa jest naturalnym psim zajęciem, a osiągniecie celu, jakim jest znalezienie człowieka (czekającego w ukryciu z nagrodą w postaci smakołyków) sprawia psom ogromną satysfakcję i buduje pewność siebie. Tropienie jest dyscypliną, którą można trenować z psem w zasadzie w każdym wieku – począwszy od psich juniorów, a skończywszy na seniorach. Ponadto tropienie wzmacnia relacje miedzy psem, a opiekunem oraz poprawia kondycję psychiczna i fizyczną (nie tylko u psa!!) i daje nieocenioną możliwość kontaktu z naturą.
Atmosfera na warsztatach była wyśmienita, więc mróz i wiatr były prawie niezauważalne!!
Na zamieszczonym zdjęciach widać ścieżkę, która podążał pozorant (kolor niebieski) oraz ścieżkę, którą szła Brendy (kolor czerwony) kierując się zapachem pozostawionym przez pozoranta.

Dodaj komentarz